IDT Skate
IDT Skate er intro modellen for deg som ønsker å begynne med skøyting på rulleski eller har vokst i fra dine Junior Ski.
Med sine 64cm i lengde og 100% gummihjul er dette en ski du kan fortsette å utvikle deg med eller enkelt komme i gang med treningen.
Fornyet design i 2025- samme gode kvalitet.
Leveres med Traffic orange skjermer.
Rullemotstand RM2 er utsolgt for øyeblikket. Nye rulleski forventes inn på lager i slutten av april.
Levering 2–4 virkedager
Dette gjelder fra det øyeblikket vi sender bestillingen din, som vanligvis er 1–3 virkedager etter kjøpet. Merk at levering kan ta litt lengre tid i høysesong eller under salgsperioder.
Aluminiums stamme som alle andre modeller IDT har, med samme lagre fra SKF.
Det finnes 3-typer Skate i Standard serien,
Skate – Lengde 640mm
Skate Elite Lady – Lengde 680mm
Skate Elite – Lengde 715mm
SKF kulelager er konstruert med høy kvalitet og presisjon for å oppnå optimal ytelse og pålitelighet. De er bygget på en rekke nøye utformede komponenter som arbeider sammen for å gi jevn rotasjon og minimal friksjon.
SKF lagrene som benyttes i våre rulleski er utstyrt med tetninger eller skjermer for å beskytte mot inntrengning av smuss, vann og andre forurensninger. Dette sikrer at lageret forblir rent og fungerer optimalt under alle forhold.
| Stilart | Skøyting |
|---|---|
| Vekt | 849 g |
| Lengde | 640 mm |
| Hjulbredde | 24 mm |
| Hjuldiameter | 100 mm |
| Rulleski for | Nybegynner, Mosjonist, Elite, Erfaren |
| Rullemotstand | Rullemotstand 1, Rullemotstand 2, Rullemotstand 3 |
| Hjulmateriale | Gummi |
| Stamme | Aluminium |










